free bootstrap templates

 

 

 


Odbudowa domu w Wysokiej Zaborskiej.

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nad terenem kilku polskich województw przeszła nawałnica, która wywołała zniszczenia o niespotykanej skali. Zniszczyła ogromne połacie lasów i pól uprawnych. W całej Polsce zniszczonych zostało 72 tys. ha upraw. W województwie pomorskim ucierpiało 6 tys. ha lasów. Finalnie straty w woj. pomorskim oszacowano na 2,7 mld zł. W kataklizmie na Pomorzu 5 osób straciło życie, a wiele rodzin utraciło dach nad głową.

Wśród zniszczonych domów znalazł się też dom państwa Anny i Wojciecha Gostomskich w Wysokiej Zaborskiej. W kilka chwil stracili dorobek życia. Nawałnica zmiotła nie tylko dachy z budynków, ale też 9 hektarów prywatnego lasu należącego do rodziny. W pierwszych dniach po wichurze gnieździli się w niewielkiej przyczepie kempingowej, potem otrzymali od lokalnego przedsiębiorcy domek holenderski.

Tuż po kataklizmie marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk apelował do przedsiębiorców o pomoc poszkodowanym mieszkańcom. Na apel odpowiedziała Fundacja im. Magdaleny, która postanowiła odbudować dom państwu Gostomskim. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2017 r. Po 3 miesiącach, dzięki sprawnym działaniom generalnego wykonawcy – Korporacji Budowlanej DORACO, podwykonawcom i ludziom dobrej woli, dom był gotowy do zamieszkania. Rodzina Gostomskich mogła spędzić święta Bożego Narodzenia wspólnie w nowym domu.

<--- powrót